SPĒLES NOTEIKUMI

Spēles laikā dalībnieki paši var izvēlēties savas stiprākās tēmas no piedāvātajām. Vai šoreiz jautājumi būs par ģeogrāfiju, sportu vai mākslu? Vai varbūt šoreiz vēlaties atpazīt slavenas dziesmas vai kino filmas? Tas nozīmē, ka spēle var būt no viegli izklaidējošas līdz sarežģītai. Pat vislielākajam erudītam nāksies aizdomāties. Iespējams, vislabāk veiksies tiem, kas vienlīdz labi jūtas jebkurā tēmā.

UZDOT JAUTĀJUMU >>

Turnīra nolikums

Spēles mērķis ir spēļu sērijas rezultātā noskaidrot erudītāko “Prāta Spēles” Latvijas simtgades kausa komandu.
Turnīrā var piedalīties ikviena komanda, kuras maksimālais dalībnieku skaits ir 6 dalībnieki.
Komandu sastāvu un nosaukumu izvēlas paši komandas dalībnieki.
           
Dalība turnīrā ir bez maksas.


Pieteikšanās:  Elektroniski, aizpildot pieteikuma anketu lapā lv100.prataspeles.com - izvēlies pilsētu un reģistrējies.


Turnīra norises vieta un laiks: 1.04.-10.11.2018.

PUSFINĀLI: Vidzeme - 29.09.,Rīga - 13.10., Latgale - 20.10., Zemgale - 27.10., Kurzeme - 3.11.  
LIELAIS FINĀLS  - 10.11.
 

Turnīra grafiks drīzumā pieejams mājas lapā, kā arī elektroniski tiek nosūtīts uzaicinājums katrai komandai, norādot spēles vietu un laiku, uz kuru jāierodas.
Katra spēle ilgst aptuveni 2.5 stundas.

Kopā 30 spēļu sērija, katrā reģionā pa piecām spēlēm plus pusfināls- kopā 6 spēles katrā reģionā. Komandas tiks sadalītas pēc reģioniem – Kurzemes, Vidzemes, Latgales, Zemgales un Rīgas. Turnīra laikā komandas sakārtojas pēc turnīrā iegūtajiem punktiem. Visvairāk punktu ieguvušās komandas no tabulas augšgala, no katra reģiona, sacenšas pusfinālā un piecas, ar visaugstāko pusfināla rezultātu, kvalificējas Turnīra galvenajai spēlei „ Lielais Fināls” par Simtgades kausa izspēli.

Spēles norise


1.Spēlei tiek piedāvātas 20 tēmas, no kurām spēles laikā tiek izspēlētas 10.

2. Spēle ir sadalīta 10 kārtās ( tēmās) pa 5 jautājumiem katrā. Katru spēles kārtu izvēlās kāda cita komanda, kura tiek izlozēta pirms kārtas.   


3. Spēles laikā atbildes tiek rakstītas uz speciālām atbilžu lapiņām, kas tiek iesniegtas spēles vadītājam. 

 

4. Par katru pareizu atbildi komanda saņem desmit punktus ( izņēmums ir raunds ar secinājumu, kurā ir iespējams saņemt papildus 20 punktus).

5. Uzvar komanda ar maksimālo punktu skaitu.Fināla izspēles noteikumi

Finālā piedalās 25 komandas, pa 5 no katra reģiona pusfināla uzvarētājiem, un elektroniski apstiprina savu dalību Fināla izspēlē. Norises vieta: Rīgā, Blaumaņa iela 38/40, 3.stāvā, restorāna “Čarlstons” banketu zālē. Pirmās trīs komandas spēlē „Lielais Fināls” ar augstāko punktu skaitu tiek pie balvām – uzvarētāja kausa un dāvanām no atbalstītājiem. Paredzamais komandu skaits noslēguma spēlē „Gadsimta kauss” 25 komandas.

Ja viena komanda izcīna vairākas vietas pusfinālā, tad
1) kā komandai, kas ir veikusi šos sasniegumus, tai ir tiesības sadalīties ar saviem dalībniekiem un pārstāvjiem tik komandās, cik vietas tā ieguvusi vai arī noteikt kura komanda pārstāves viņu izcīnīto vietu finālā.
2) Ja komanda atsakās no pārējām iegūtam vietām un pārstāv kā komanda tikai vienu no savam izcīnītajam vietām, tas spēļu organizatori aicina uz dalību spēlē nākamo rezultatīvāko komandu no konkrētās spēles posma, kurā uzvarētājkomanda ir atteikusies no izcīnītās vietas.


Informācija visām komandām, kuras piedalās Simtgades kausa prāta spēlēs ar vienu vai dažādiem nosaukumiem, bet ar vienādu dalībnieku sastāvu un ieguvušas vairākas godalgotas vietas.


Apsveicam ar lieliskiem rezultātiem un iegūtajām vairākām godalgotajām vietām, kvalificējoties reģionālajos pusfinālos! Lai nodrošinātu veiksmīgu finālu, lūdzu ņemt vērā sekojošo:

1. PUSFINĀLAM kvalificējas 5 rezultatīvākās komandas no katras (reģiona) pilsētas, kurā viens dalībnieks vienlaicīgi var pārstāvēt tikai vienu komandu.

2. FINĀLAM var kvalificēties tikai tās komandas, kuras piedalījušās kādā no Reģionālajiem Pusfināliem - Zemgalē, Vidzemē, Kurzemē, Latgalē vai Rīgā, iekļūstot 5 rezultatīvāko komandu skaitā.
3. Konkrēts dalībnieks PUSFINĀLĀ vai FINĀLĀ var pārstāvēt tikai vienu komandu. Ja kāds dalībnieks pārstāv dažādas komandas, tam trīs dienas pirms PUSFINĀLA un FINĀLA jāinformē organizators uz info@prataspeles.lv , kuru komandu un kuru reģionu viņš/viņa pārstāvēs. 
4.  Pēc Reģionālo pusfinālu spēlēm, tiks apkopoti kopējā rezultātu tabula.Ja komanda kvalificējas Finālam ar vairākām vietām neatkarīgi no tā vai ar vienu vai dažādiem nosaukumiem, bet vienādu vai līdzīgu komandas sastāvu (vismaz 3 nemainīgi dalībnieki),  tad komandai līdz 5.11. jāinformē organizatori uz info@prataspeles.lv, cik vietas no iegūtajām reāli komanda Finālā pārstāvēs (cik komandas no iegūtajām vietām komanda var nodrošināt ),  lai organizatori atteiktās vietas var piedāvāt izmantot nākamajām rezultatīvākajām komandām pilsētu un Pusfinālu izspēlēs.

 


Turnīra organizatori patur tiesības papildināt, mainīt vai uzlabot spēles noteikumus turnīra laikā jebkurā brīdī, lai nodrošinātu projekta galveno mērķi - iespēju iesaistīties un spēlēt visiem Latvijas iedzīvotājiem, kas iesaistījušies Simtgades kausa cīņā un parādījuši labu sniegumu spēlēs. 

   Rādīt pilnu noteikumu tekstu 


ORGANIZĒ

PARTNERI

                     


Informatīvais atbalsts

           
© 2018
info@prataspeles.lv  Tālr. 29 676 337  P.-Pt. 10.00 -16.00